Němečtí Židé žádají vládu o výchovné kurzy o antisemitismu pro muslimské migranty

0

Nápad, který pravděpodobně nevyjde, dostala německá Ústřední židovská rada. Vláda by podle ní měla spustit výchovné programy pro arabské a další muslimy, které by je poučily o antisemitismu. Jenže co fungovalo na Němce na muslimy vůbec zabrat nemusí. Zatímco s Němci se dalo pracovat na základě “kultu viny”, kdy se jim připomínalo, že válečné útrapy byly jejich zásluhou, muslimové se naopak ve vztahu k Židům, respektive Izraeli, považují za oběti, a na nějaké programy nebudou slyšet.

Vice prezident Rady, Abraham Lehrer, si myslí, že čím více muslimských migrantů přijde, tím více bude antisemitismu. Zdůvodňuje to tím, že přicházejí ze zemí, kde je protižidovský postoj přímo politikou státu, a kde panuje názor, že Izrael nemá právo na existenci. Lehrer je přesvědčen, že ve chvíli, kdy se muslimové v Německu ještě více usadí, bude jejich protižidovský postoj ještě otevřenější.

Proto by se prý měly připravit integrační kurzy podle země původu. Jiný vztah mohou mít k Židům například somálští muslimové a egyptští muslimové. Egypt s Izraelem přímo válčil a negativní postoj k Izraeli je v Egyptě normální. Na druhou stranu somálský muslim takovou zkušenost nemá a jeho vztah k Židům je ovlivněn jen jeho náboženstvím. Těžko si ovšem představit, že nějací lektoři budou těmto lidem v Německu tvrdit, že se jejich náboženství plete. To by nemuselo skončit dobře.

Vývoj postoje evropských či západních Židů k migraci je zajímavý. Zatímco před řekněme 20 lety byl mezi nimi vůči migraci běžný ten samý postoj, co má George Soros, a na veřejnosti převládal hlas levicově a globalisticky orientovaných Židů, dnes je mezi nimi, alespoň veřejně, Soros pária, a převládá protimigrační a prozápadní hlas.

Komentáře

komentáře