Britská armáda začne nabírat rekruty, kteří nežijí v Británii

0

Cizí státní příslušníci ze zemí britského Společenství, kteří nikdy nežili v Británii, budou moci vstoupit do britské armády. Už o tom píší africká média.

Ministerstvo obrany chce zrušit současný požadavek na bydliště ve Velké Británii a zvýšit počet ročně přijímaných cizinců z 200 na 1350. Tento požadavek byl pro některé profese zrušen už v roce 2016 a nyní bude zrušen úplně a cizinci se budou moci hlásit na každou pozici.

Britské Společenství netvoří jen Kanada nebo Austrálie, ale i státy jako Bangladéš, Jamajka, Nigérie, Uganda a dalších několik desítek států zaostalého světa. Informace o nových možnostech v britské armádě se již objevila v tisku v africké Keni.

TUKO, významný keňský zpravodajský web, píše: “Každý, kdo cestuje do Británie, musí mít vízum. Pokud získáte příležitost vstoupit do britské armády, imigrační kontrola se vás nebude týkat.”

Britský ministr obrany Mark Lancaster říká: “Británie vždy počítala s oddanou službou našich přátel ze Společenství, aby tato země zůstala bezpečná.

“Od Austrálie po Jamajku, Fidži, a Jižní Afriku, již rekruti ze Společenství hrají v našich ozbrojených složkách klíčovou roli.”

Ministerstvo si od afrických a asijských rekrutů slibuje získání “kulturního porozumění, perspektivy a operační výhody nad našimi nepřáteli”.

Komentáře

komentáře