V Bostonu smíte jako chlap vlézt na dámskou toaletu

0

Představte si chlupatého, vousatého chlapáka jako poleno, co rozrazí dveře dámské toalety a vstoupí mezi vyděšené ženy, aby si vlezl do kabiny a pustil se do toho, co se na toaletách obvykle dělá. Zatímco dříve by ho ženy s křikem vyhnaly, nyní se na sebe jen nervózně dívají. Co když ten chlap řekne, že se cítí být ženou? Dopustily by se pak vůči němu diskriminace a chlupatec by je mohl žalovat o tučné odškodné a dokonce by mohly skončit ve vězení. A tak raději vyklidí pole a záchod mu nechají napospas.

To není nějaké sci-fi, ale reálná situace z amerického státu Massachusetts a jeho největšího města Boston, jehož puritánští zakladatelé by se asi velmi divili, co se s jejich městem stalo.

Ve starých dobrých časech se pohlaví člověka určilo podle toho, s jakým se narodil. Dnes na stále více místech platí, že to můžete změnit pouhým tvrzením. Včerejší americké volby v některých státech řešily i jiné otázky, než kdo obsadí Senát a Sněmovnu. V Massachusetts rozhodovali i o tom, zda zachovat zákon zakazující diskriminaci podle genderové identity. A voliči zákaz podrželi.

Co tedy podle tohoto zákona určí, jakého jste pohlaví? Státem vydané ID, potvrzení od doktora ale dokonce i pouhý dopis od přítele, který vám vaši novou pohlavní identitu potvrdí.

Levičáci se vždy ohánějí tím, že svoboda jednotlivce končí tam, kde začíná svoboda druhého. A to je přesně tento případ. Dokud si doma na své chlupaté nohy navlékáš punčochy, je to tvoje věc a nikoho to moc nezajímá. Ale ve chvíli, kdy polezeš za mojí holkou na záchod s tím, že jsi taky holka, už se to netýká jen tebe, ale i dalších lidí. A jen naprostý šílenec něco takového dovolí.

V Massachusetts, liberální baště USA, se rozhodli, že to tak má být, a ať si to tedy užijí. U nás k tomu snad nikdy nedojde.

Komentáře

komentáře