Válečný veterán (98) přepaden ve svém domě v Londýně

0

Když byl mladý, poradil by si s nimi raz dva. Ve svém věku je ale lumpům, kteří se ocitli v jeho zemi, vystaven na milost a nemilost. Pár takových si před několika dny vyhlédlo jeho dům a veterán z Druhé světové války skončil po “brutálním a nesmyslném útoku” v nemocnici se život ohrožujícími zraněními.

Policie si myslí, že k útoku na Petera Gouldstona došlo v úterý v jeho ložnici. Utrpěl krvácení do mozku a mnoho pohmožděnin na těle. Podle policie byl útočník nejméně jeden, ale spíš jich bylo víc.

Ti mu z jeho bytu v Enfieldu, v severním Londýně, vzali televizi a jiné věci osobní povahy.

Jeho syn, který ho našel, říká:

“Žije na té adrese už přes 60 let. Byl jsem první, kdo ho našel. Ležel v ložnici na zemi. Byl na půl v bezvědomí a nemohl mluvit. Měl modřiny na rukou a na tváři.”

Policie, která případ vyšetřuje: “Byl to brutální a nesmyslný útok na bezbranného důchodce v jeho vlastním domě. Míra násilí byla naprosto přehnaná.”

Vyšetření případu je prý pro policii prioritou a v oblasti byly zesíleny hlídky.

Pan Goldstone může nyní jen vzpomínat, jak jeho ulice tehdy před 60 lety vypadala. Jistě by ten čas rád vrátil. A není sám. Ale pro Londýn už je zřejmě pozdě. Lidé, jako pan Goldstone, jsou novou menšinou a budoucnost na ně nepohlíží příznivě. Jsou vymírajícím druhem.

Komentáře

komentáře