PayPal zrušil Tommymu jeho platební účet. Ten to označil za “fašismus”

0

Poté, co byl vyhozen z Instagramu a Twitteru, byl včera Tommy Robinson odříznut i od zdroje svých příjmů, když mu společnost PayPal zrušila účet. Tommy tento krok označil za “fašismus”.

Ačkoliv technicky správnější by bylo použití slova komunismus, protože s rudými režimy má svět bohatší zkušenosti a jejich tendence zakazovat a potlačovat vše, s čím nesouhlasí, je známá, Tommy chtěl naznačit, že se stal obětí zvůle, proti které není obrany, kdy je pronásledován jak státem, tak i takzvaným soukromým sektorem. O militantních levičácích nemluvě.

Společnost PayPal své rozhodnutí potvrdila s tím, že ačkoliv nemůže komentovat jednotlivé účty, pravidelně prý zkoumá účty, které spravuje, zda dodržují její podmínky.

“Snaha o nezbytnou rovnováhu mezi dodržováním svobody projevu a otevřeného dialogu a ochranou principů tolerance, diverzity a respektu pro všechny, je výzva, se kterou dnes mnohé společnosti bojují. Pracujeme tvrdě na tom, abychom té správné rovnováhy dosáhli, a zajistili, že naše rozhodnutí nejsou politická, ale ovlivněná hodnotami,” napsala společnost. Boj za více tolerance tak odnesl další člověk.

Tommy na zákaz zareagoval:

“Prostě nemají rádi mé názory a chtějí mě umlčet. Vláda a establishment vidí, že mám podporu veřejnosti a že se umím bránit.”

PayPal mu nyní všechny jeho finance, které na účtu má, zablokoval na 180 dní.

Dostáváme se do fáze společnosti, ve které bude disidenty stále jednodušší odříznout od světa. Na jedné straně stát a jeho otravná policie se svými otravnými zákony proti “nenávisti”, na straně druhé levicové bojůvky, které vám při vhodné příležitosti zapálí auto nebo rozbijí hlavu, a součástí toho dnes technologické společnosti, které vymažou vaší digitální identitu a i online bankovnictví, které vám zruší váš peněžní účet a nechá vás bez prostředků. Do pár let přijdou disidenti i o smlouvu u telefonního operátora a nájem v bytě. A to vše ve jménu pravdy, lásky, tolerance a demokracie.

Ať žije Havel.

Komentáře

komentáře