Podle švédské psycholožky nemůže za pocit nebezpečí u Švédů zločinnost, ale tma

0

Ve švédských novinách Metro byl zveřejněn článek, který se zabývá novým průzkumem mezi Švédy na téma bezpečí. Podle studie se každý třetí Švéd v bezpečí necítí. Deník ovšem odmítl připustit, že by za to snad mohla zločinnost, a na pomoc si přizval psycholožku Siri Helle.

“Necítit se bezpečně neznamená, že nejste v bezpečí. Žijeme v jedné z nejbezpečnějších zemí světa, která nikdy nebyla bezpečnější, než nyní,” tvrdí.

Psycholožka tak podvědomě lidem vnucuje představu, že Švédsko bylo ve 20.století barbarskou zemí plnou vražd, násilí a znásilňování, což se teprve nyní dostává pod kontrolu. Samozřejmě nic není víc vzdáleno pravdě. Jen v posledních letech se kriminalita ve Švédsku zvýšila tak, že je na úrovni zemí Třetího světa. Masové sexuální obtěžování na koncertech, no-go zóny, útoky na policejní stanice, střelba ve městech – to Švédsko skutečně neznalo. Možná někdy v temném středověku.

Psycholožka ovšem se svými bizarními vysvětleními pokračuje: “Mnozí lidé se necítí bezpečně po setmění a v řídce osídlených oblastech. Pravda ale je, že ženám hrozí největší nebezpečí zločinu doma.”

Podle NTU ale k 51 procentům sexuálních útoků dochází na veřejných místech a pachatelé nejsou obětem známí. Jen 19 procent sexuálních napadení se stane doma.

Jiný švédský list Expressen zase nedávno tvrdil, že za vyšším počtem znásilnění jsou naopak horké letní noci.

Komentáře

komentáře