Rumunská rodina opouští Londýn, kvůli vraždě syna. Město je prý “příliš nebezpečné”

0

Rodina z Rumunska opustila Británii poté, co byl jeden z jejích příslušníků zavražděn v Londýně. Město je prý už příliš nebezpečné, říká.

Mladý Rumun Beniamin Pieknyi byl se svým kamarádem napaden multirasovým gangem, který vedl Ukrajinec Valdyslav Jakymčuk. Záběry z kamer ukazují, jak banda nejprve obtěžovala nějaký čas lidi na ulici, než narazila na Beniamina a jeho kamaráda, a začala do nich strkat, tlouct je, a ukradla jim brýle a láhev s vodou.

Dvojice byla odvedena ochrankou místa stranou, ale gang je pronásledoval, a nakonec je chytil v restauraci Subway, kde ji uštědřil surové bití. To vyvrcholilo ve chvíli, kdy Ukrajinec vytáhl nůž, a mladého Rumuna s ním bodl do srdce. Zcela nesmyslně.

Incident Beniaminovu rodinu přesvědčil, aby se vrátila zpět do poměrného chudého domova v Rumunsku, a Beniaminova sestra prohlásila, že zločinem zamořené hlavní město Británie se stalo místem, “kde dojde k hrozným věcem během mrknutí oka, a pokud řeknete špatnou věc špatné osobě, můžete skončit mrtvý”.

Ukrajinec si za vraždu odsedí 24 let vězení. Jeho dva kumpáni Kevin Duarte a Moses Kasule po dvanácti letech, a další dva, Alexis Varela a Mario Zvavamwe, půjdou do vězení jen na 40 a 30 měsíců, kdy po odpykání poloviny trestu budou moci jít domů.

To je moderní Londýn v celé své kráse.

Komentáře

komentáře