Většina Němců se ve své zemi cítí jako cizinci

0

Lipská Studie o autoritářských trendech odhalila, že 24 procent Němců má vůči migrantům negativní vztah. Vzhledem k ostatním výsledkům této studie je třeba slovo negativní vnímat jako hodně silný kalibr, spíše jako nenávist, než pouhou negaci, protože s jejich působením v Německu je nějakým způsobem nespokojeno mnohem více lidí.

Tak například 36 procent souhlasí, že cizinci přicházejí do Německa jen proto, aby získali výhodu z benefitů. 25 procent by je zase poslalo pryč, pokud dojde k poklesu zaměstnanosti.

36 procent Němců si myslí, že se Německo ocitlo nebezpečně pod cizím vlivem. Nejvíce takových názorů panuje ve východním Německu.

Studie, která tyto trendy zkoumá od roku 2002, dále zjistila, že 45 procent respondentů si myslí, že by muslimové neměli být do země vpuštěni, což je o 7 procent víc, než v roce 2014.

Kromě toho už si 56 procent lidí myslí, že se ve své zemi cítí jako cizinci. A od roku 2017 je to navýšení od 13 procent. Souvisí to se zvýšeným počtem imigrantů v zemi, kdy zvláště ve velkých městech Němci stále častěji kolem sebe vidí lidi jiné barvy pleti.

80 procent respondentů říká, že úřady by žádosti o azyl neměly masivně schvalovat. 72 procent Němců věří, že migrační politika jejich země je příliš bezstarostná.

Komentáře

komentáře