Obětí Somálce, který v Melbourne pobodal tři lidi, byl slavný australský kavárník

0

Australská policie dnes oznámila, že somálský muslim, který smrtelně pobodal jiného muže, a další dva zranil, také plánoval odpálit bombu v autě.

Útočník jménem Hassain Khalif Shire Ali měl od roku 2015 zrušený pas poté, co se zjistilo, že chtěl odcestovat do Sýrie.

K útoku došlo v pátek, kdy Ali vyběhl z auta, které poté zapálil, a pobodal tři muže, ze kterých jeden na místě zemřel. Útok vyděsil stovky přihlížejících, protože k němu došlo v Melbourne odpoledne, kdy byly ulice plné lidí.

Policie oznámila, že Ali, který byl při útoku postřelen a zemřel v nemocnici, měl také ne příliš dobrý plán, jak své vozidlo odpálit a způsobit ještě víc ztrát. Do kufru auta umístil několik plynových bomb a plyn pustil, ale ten naštěstí nevybuchl.

Ali, který se do Austrálie přestěhoval i s rodinou v devadesátých letech, byl policii dobře známý jako drogový dealer a zloděj.

Mezitím byla odhalena totožnost mrtvého Australana, kterého Ali ubodal. Šlo o slavného kavárníka Sista Malaspina (74). Svůj hold mu na Twitteru vzdal herec Russell Crowe, který ovšem jeho smrt neoznačil jako dílo islámského teroristy, ale “šíleného muže”.

Komentáře

komentáře