Slovenští Romové terorizují britský Sheffield

0

Britský bulvární deník Sun zveřejnil článek o situaci v britském městě Sheffield, kde žije početná komunita slovenských Romů. Místní lidé si stěžují, že je denně ohrožují tlupy mladých Cikánů.

Místní obyvatelka Sharon Hall popisuje, jak musí denně snášet jejich teror. Pozvaný fotograf listu zachycuje, jak sotva, co vyjde na ulici, ji jedna z tlup začne obtěžovat a švihají do ní ručně vyrobenými biči.

Asi 6000 slovenských Cikánů žije hlavně v multikulturní čtvrti Page Hall, kde s nimi mají problémy i pakistánští muslimové. Kvůli jednomu incidentu v místní škole musela zasahovat i policejní helikoptéra. Lidé si stěžují, že tito přistěhovalci dělají nepořádek, močí na ulici, pijí a jsou hluční dlouho do noci.

Děti běhají bez dozoru na ulici, kde tráví čas po svém. Policie situaci prý obvykle vůbec neřeší.

“Házejí mi odpadky na zahradu. Neustále mi bouchají na dveře a okna. Hudba hraje do půl jedné do rána. Na ulici jsou tlupy mužů a je cítit marihuana. Když jsem je požádala, aby hudbu ztlumili, dostala jsem ránu,” stěžuje si jiná obyvatelka.

Místní mluví o tvrdém přístupu. “Většina z nich chce žít tak, jako na Slovensku, celé hodiny venku na ulici. Lidé toho mají dost. Už to nesneseme.” Byla založena sousedská komise, která chce spolu s policií s chováním slovenských Romů bojovat.

Stížnosti uzavírá místní kurdský prodavač.

“Nepořádek je hrozný. Všude jsou krysy. (Slováci) v noci pijí a zpívají před mým domem. Mám malé dítě. Požádal jsem je, ať toho nechají. Někteří poslechli, jiní to ignorovali.”

Komentáře

komentáře