Domů Pevnost Evropa Skotské školství bude jako první na světě propagovat hodnoty LGBT

Skotské školství bude jako první na světě propagovat hodnoty LGBT

0

Skotský vzdělávací systém se stane prvním na světě, kde budou žáci základních a středních škol povinně indoktrinováni propagací LGBT identity a životního stylu.

Každá státní škola bude muset do své výuky zařadit už od nejmenších témata lesbiček, gayů, bisexuálů a transgenderů poté, co tak rozhodla skotská vláda.

Krok, který podpořily všechny skotské politické strany, tak zaviní, že se děti budou učit o LGBT historii, organizacích, terminologii a identitách, a budou mít i povinnou literaturu z tohoto prostředí včetně témat “homofobie, bifobie a transfobie”. A tak jako na školy chodí přednášet umělci, nebo jinak zajímaví lidé, školy budou muset stejným způsobem zvát zástupce “sexuálních menšin”.

Otázky ohledně LGBT se mohou objevit i u zkoušek.

“Skotsko je již považováno za jednu z nejvíce progresivních zemí v Evropě, co se týče LGBT,” říká skotský ministr školství John Swinney. “Jsem potěšen oznámit, že budeme první zemí na světě, které bude mít povinnou výuku o LGBT ve školních osnovách.”

A varuje:

“Je mi známo, že někteří mohou říct, že povinná výuka o LGBT podkopává hodnoty jejich víry. To neuznávám. Lidská práva a hodnoty respektu a tolerance jsou univerzální. Děti a mladí lidé by se měli cítit šťastní, respektovaní a zapojení ve školním kolektivu, a všichni zaměstnanci školy by měli být proaktivní v propagaci pozitivních vztahů a chování na hřišti, třídě a společnosti.”

Někteří rodiče však říkají, že ačkoliv jsou rozhodně za to, aby jakákoliv šikana ze škol zmizela, nechtějí, aby se do školních osnov dostávaly kontroverzní politické agendy. A to transgenderismus a homosexualismus jsou.

Komentáře

komentáře