Tommy se do USA nepodívá. Nedostal vízum

0

Tommy Robinson, který se měl v USA setkat s politiky z Republikánské strany, nedostal vízum a do USA nemůže. Do USA měl odcestovat tento týden na pozvání Middle East Forum. Prezident této konzervativní organizace ovšem dnes oznámil, že Tommy vízum nedostal.

Za nezískáním víza ale nakonec prý nemusí být definitivní rozhodnutí amerických úřadů, ale spíš fakt, že Tommy žádost nepodal včas. Tommy také odmítá, že by mu vízum bylo odepřeno. Tiskové agentuře Press Association řekl, že informace o tom, že mu vízum bylo odmítnuto, jsou “fake news”.

Technicky Tommy do USA nesmí poté, co se do země pokusil v roce 2012 dostat na pas svého kamaráda. Na svůj pas, si jako několikrát odsouzený člověk, cestovat netroufal.

Mezitím si v USA v konzervativních kruzích vysloužil vysokou reputaci a také zastání. Na základě toho se měl účastnit přednáškového turné, které mu mohlo vynést až milion liber. Middle East Forum už ale na svém webu zveřejnilo informaci, že Tommy se jejich přednášky účastní jen video přenosem.

Komentáře

komentáře