Většina Japonců odmítá přijmout více než 65 uprchlíků ročně

0

Ačkoliv má Japonsko asi 126 milionů obyvatel, což je téměř 3 krát víc, než mělo v roce 1900, a řeči o “vymírání” jsou tak přitažené za vlasy, jak to jen jde, svou situaci nehodlá řešit tím, že by si zvalo nějaké migranty, nebo přijímalo uprchlíky.

Podle odhadů by počet obyvatel Japonska mohl do roku 2065 klesnout o desítky milionů. No co. Japonsku se tím může ulevit. Města jsou přeplněná k prasknutí. Země je pětkrát větší než Česká republika, ale má dvanáctkrát více obyvatel. Soukromí je zde velká vzácnost. Přesto někteří navrhují “chybějící” populaci doplnit migranty.

To se ale většině Japonců nelíbí. Z 20 tisíc žádostí o azyl v minulém roce jich Japonsko akceptovalo jen 20. 45 dalších pak přijalo z humanitárních důvodů.

Průzkum na začátku tohoto roku dále odhalil, že 58 procent Japonců nechce přijímat více, než tento počet, a dalších 13 procent by již tak malou migraci ještě snížilo.

To tedy máme 71 procent Japonců, kteří jsou schopni akceptovat jen 65, ale raději méně, migrantů do své země ročně. A dělají dobře. Bez Japonců by Japonsko přestalo existovat. A to platí pro každou zemi. I pro tu naší.

Komentáře

komentáře