Juncker napadl státy, které odstoupily od Migračního paktu OSN

0

Jean-Claude Juncker zkritizoval ty země EU, které odstoupily, nebo plánují odstoupit, od Migračního paktu OSN. Řekl to během projevu v Berlíně, kdy pohrozil, že Evropa musí udělat vše, co je třeba, aby zabila populismus.

Během setkání, které uspořádal německý list Süddeutsche Zeitung, prezident Evropské komise řekl, že rostoucí počet evropských vlád odstupujících od dohody o ní zřejmě nic neví.

Prý by tyto země od paktu neodstoupily, kdyby si jej přečetly, tvrdí, a je přesvědčen, že principy sdílené zodpovědnosti, které se v dokumentu mají nacházet, by prý nakonec vedly k méně nelegální migrace. Což dává logiku, protože by se migrace zlegalizovala zcela, a stala se lidským právem.

Státy, které dohodu opravdu četly, mají především problém s pasážemi naznačujícími právní dopady této úmluvy. Ta považuje migraci za “nevyhnutelnou, nezbytnou a žádoucí” a po signatářích požaduje závazek “eliminovat všechny formy diskriminace”, propagaci diverzity, a vysoké tresty za “zločiny z nenávisti”. Kromě toho chce otevřít systém sociální podpory pro všechny, včetně migrantů bez dokumentů.

Komentáře

komentáře