Trump varuje Antifu: “Můžete mít velké problémy”

0

Americký konzervativní web Daily Caller sídlící ve Washington D.C. udělal rozhovor s prezidentem Donaldem Trumpem, kde se dotkli tématu rudých gard zvaných Antifa, a Trump směrem k této skupině vyslal jasné varování.

“Ať raději doufají, že se jejich opozice nerozhodne (proti nim) mobilizovat,” řekl. “Protože jestli to udělají, jsou mnohem drsnější, mnohem silnější. Potenciálně i násilnější. A Antifa bude mít veliké problémy. Ale zatím to neudělali, a to je dobře,” dodal.

Řeč na tuto bandu přišla v souvislosti s nedávným útokem na dům politického komentátora Tuckera Carlsona, a další útoky proti známým pravičákům v USA. Daily Caller Trumpa požádal o názor, jak by policie měla proti takovým skupinám, jako je Antifa, postupovat.

“Ať raději doufají, že druhá strana nebude mobilizovat,” zopakoval Trump. “Protože když se podíváte, druhá strana, to je armáda, to je policie. Je to hodně velmi silných, hodně velmi drsných lidí. Drsnějších, než oni. A chytřejších.

“Zatím sedí a dívají se, a jsou stále víc naštvaní,” řekl Trump o opozici rudým rváčům z Antify.

Zatímco v Evropě je Antifa establishmentem spíše hýčkána a je často i legitimizována, v USA je nenáviděna polovinou Ameriky, včetně černých nebo jiných nebílých Republikánů jako násilná pro-komunistická organizace hloupých fanatiků.

Komentáře

komentáře