“Úspěšně integrovaný imigrant” v Německu zavraždil člověka, který ho u sebe ubytoval

0

Mohamed O. přišel v roce 2015 s vlnou dalších Syřanů do Německa. Řekl, že odmítl jít v Sýrii do armády, protože nechtěl nikoho zabíjet, a za to ho prý Assadův “režim” uvěznil. Když pak byl v Německu označen jako výsledek úspěšně integrace, a ubytoval ho u sebe podnikatel v realitách Michael Riecher, tento odpírač vojenské služby a pacifista ho zavraždil.

Pracovní skupina Horber Asyl si Mohameda nemohla vynachválit. Naučil se německy, prý přivykl kulturním zvyklostem, dostal se na trh práce. Dokonce žádal, aby mu dali německé křestní jméno. Vzor integrace.

Poté, co byl v Německu asi rok, začal si hledat bydlení. A natrefil na Riechera, který ve svém městě Horb-Nordstetten vedl za syrské žadatele o azyl kampaň. Pronajímal minibusy, kterými Syřany svážel na bezplatné obědy do místního kostela, a když se dozvěděl, že jeden z nich, Mohamed, hledá bydlení, ochotně mu nabídl volný byt v domě, který pronajímal.

Nyní je mrtvý a Mohamed ve vazbě.

Mohamed se prý po přestěhování do bytu začal měnit. Už nechtěl, ať mu říkají německým jménem, a přijal zpět své původní jméno. Lidem se vyhýbal a hleděl si svého. Sousedé vypověděli, že z jeho bytu slyšeli časté hádky s jeho manželkou, kterou nepouštěl ven, a když už, tak v šátku.

Jak a proč byl Michael Riecher zavražděn, se budeme muset teprve dozvědět, ale jeho vrah už je jasný.

Komentáře

komentáře