Auditoři EU zjistili, že velká část miliard posílaná Turecku na uprchlíky, nebyla efektivně využita

0

Auditoři Evropské unie si stěžují na neefektivní využití miliard eur, které jsou posílány do Turecka pro žadatele o azyl. Prý až polovina navrhovaných projektů nedosáhla očekávaných výsledků.

Turecko, jako součást migračního paktu s Evropskou unií podepsaného v březnu 2016, už od EU obdrželo 6 miliard eur, které mají být použity na žadatele o azyl a na financování humanitárních projektů.

Auditoři tvrdí, že několik ze zamýšlených projektů, především bezpečnost a vzdělávání, vůbec nedosahují standardu, ve který se doufalo, a že vynaložené peníze nebyly efektivně využity.

“(Auditorský) soud shledal, že priority místní infrastruktury a socio-ekonomická podpora nebyly dostatečně zváženy,” stojí ve zprávě, a že prý Evropská komise zodpovědná za projekt se svými tureckými protihráči dostatečně nespolupracovala.

Jak se ukazuje, peníze Evropské unie, tedy nás všech, skončily na různých místech, a většinou ne tam, kde měly. Pokud by se 6 miliard eur investovalo do řecké a bulharské pobřežní a pohraniční stráže a plotu na jejich hranicích s Tureckem, udělalo by se líp.

Komentáře

komentáře