Šéfka neziskovky v Řecku natočena na kameru, jak říká, že učí migranty lhát, aby získali azyl

0

Pro-migrační neziskovka Advocates Abroad s ostudou zrušila svůj účet na sociálních sítích poté, co byla její ředitelka Ariel Ricker chycena na záznamu aktivistky Lauren Southern, jak vysvětluje, že její skupina migranty učí lhát, aby získali azyl.

Záznam natočený skrytou kamerou, který Southern zveřejnila, byl získán v Řecku v migračním táboře Moria na Lesbu jako součást rozsáhlého video dokumentu Borderless, který Southern připravuje.

Během záznamu Ricker přiznává, že její skupina učí migranty “hrát”, aby měli lepší šanci na získání azylu. “(Evropský úřad na podporu azylu) říká, Toto je uprchlík v traumatu, má tyto charakteristiky. A tak učíme lidi, aby ty charakteristiky měly.”

“Učíme je, aby svá soukromá traumata nechali skrytá, protože všechno tohle hraní je štít. Říkám jim, že je to hra, všechno je to hraní, jako kdyby šlo o divadlo. Takže aby se dostali skrz, musejí hrát svou roli v divadle, a to je uprchlík v traumatu, protože tihle úředníci jsou neuvěřitelně hloupí. Jediné, co vědí, je to, co mají napsáno na papíře,” říká Ricker.

Po zveřejnění záznamu neziskovka přiznala, že na záznamu je Ricker, ale že prý je záznam upravený. Nicméně poté smazala svůj účet jak na Twitteru, tak i na Facebooku.

Evropský úřad na podporu azylu se v reakci na narážku o “hloupých úřednících” také vyjádřil: “Ostře odmítáme a litujeme takových komentářů o našich zaměstnancích, kteří usilovně pracují při podpoře řeckých úřadů.”

Neziskovka v Řecku působí od roku 2016 a tvrdí, že poradila více než 15 tisícům migrantů získat azyl poskytnutím “spolehlivé, včasné a přesné právní pomoci”.

Komentáře

komentáře