Trump ocenil Elvise Presleyho. Rasismus. Měl ocenit černochy, vyčítají mu kritici

0

V postmoderním světě, pokud to dovolíme, nebude po evropském vlivu na tento svět ani stopa. Začali tím, že hrdost na to být bílý byla označena za rasismus, zatímco hrdost na to být kýmkoliv jiným je v pořádku. V USA strhli sochy bílých mužů bojujících ve ztracené kauze jižanské Konfederace a cílevědomě odstraňují odkaz všech, kdo věřili v bílou Ameriku, včetně prezidentů Washingtona a Jeffersona. V Británii vadí na vysokých školách obrazy a sochy bílých mužů, jako pilířů kolonialismu také. No a zpátky v USA nyní vadí i bílý král rock and rollu Elvis Presley.

Prezident Donald Trump v pátek udělil sedmi Američanům medaili Svobody. Elvisi Presleymu posmrtně. A v ten samý moment to od americké levice schytal. Kromě Elvise medaili dostala baseballová legenda Babe Ruth, bývalý soudce Nejvyššího soudu Scalia, filantropka Adelson, senátor Orrin Hatch, fotbalista Alan page a quarterback Roger Staubach. Vadí ale především Elvis.

Ocenit Elvise Presleyho, zvlášť když to udělá levicí nenáviděný Trump, je prý gesto, které jasně zavání rasismem.

Na stránkách vlivného a liberálního listu Washington Post kulturní kritik Chris Richards napsal, že se Trump svým gestem vrací do dob, kdy “černí vizionáři mohli vynaleznout rock and roll, ale jen bílý muž se mohl stát jeho králem”. A dále tento blond pisálek velebí americkou radikální černošskou kapelu Public Enemy, která si prý také zaslouží medaili Svobody, ale protože se prý Amerika stále “bojí černé planety”, jak se jmenovalo třetí album Public Enemy, dostanou jí prý také posmrtně.

Elvis Presley nebyl král proto, že by ho na trůn někdo uměle vysadil a přeskočil tak nějaké černé umělce, kteří mohli kralovat místo něj. Elvis byl a je král proto, čím byl, jakou energii kolem sebe vytvářel, a proto, že ho milovaly miliony. Hudební průmysl minimálně od doby Elvise dával stejný prostor všem bez ohledu na barvu pleti a pokud jiní nedosáhli na Elvisovu úroveň, nebyl důvodem rasismus, ale jen a jen fakt, že na Elvisovu úroveň jim ještě něco chybělo.

Kdy se stane projevem rasismu poslouchat Beatles a Rolling Stones? Jistě brzy. Pokud v USA posloucháte americké country, a ne hip-hop, levice si vás už také škatulkuje jako minimálně skrytého rasistu. Přitom jak Beatles tak Rolling Stones byly ve své době spíše levicovými kapelami a svým dílem přispěly k prosazení různých liberálních kauz i multikulturalismu. Postmoderní svět, který vznikne, když mu to dovolíme, jim ale stejně neodpustí tu jednu zcela zásadní věc. Jak McCartney a Lennon, tak i Jagger a Richards byli bílí.

Komentáře

komentáře