Zvýšení muslimské migrace do Austrálie podporuje jen 14 procent obyvatel

0

Australská populace je už poměrně rozmanitá. Pokud vynecháme Aborigince, kteří součástí australské společnosti nikdy pořádně nebyli, kdysi bílá Austrálie je dnes především ve městech stále více asijská, částečně i africká a výraznou měrou složená i z Arabů, potažmo muslimů z mnoha zemí. Po posledním islamistickém útoku v Melbourne provedla agentura Fairfax průzkum týkající se ochoty Australanů přijímat do země muslimské migranty.

Podpora zvýšení muslimské migrace do Austrálie, která byla na neuvěřitelných 23 procentech, spadla na 14 procent. Tedy 14 procent Australanů chce vyšší příjem muslimských migrantů. Tento vzorek zřejmě tvoří muslimští Australané a ultralevičáci.

Dalších 35 procent si myslí, že by přísun muslimů do Austrálie měl zůstat stejný. Tedy i po islamistických útocích je polovina Australanů stále přesvědčena o tom, že by muslimská migrace v nezměněné nebo vyšší míře měla pokračovat.

Naopak polovina Australanů věří, že by muslimská migrace měla být méně či více snížena.

Austrálie je obrovská země. Ačkoliv je obydlená hlavně na pobřeží, protože vnitrozemí je velmi nehostinné, místa je v ní stále dost. Především velká města se tak stále rozšiřují o nová předměstí a například Sydney je svou rozlohou 40 krát větší než Praha při pouze 4 krát větší populaci.

Komentáře

komentáře