Australský svatební časopis musel skončit kvůli kampani útočící na to, že nezobrazoval páry stejného pohlaví

0

Přední australský svatební magazín byl donucen skončit po kampani hrozící násilím vůči tomuto křesťanskému časopisu, protože nezobrazoval páry stejného pohlaví.

Vydavatelé Luke a Carla Burellovi, kteří časopis White Magazine vydávali 12 let, v sobotu zveřejnili prohlášení, že magazín už není ekonomicky soběstačný. Nenávistná kampaň se zaměřila na zadavatele reklamy, zaměstnance a přispěvatele, kterým bylo vyhrožováno fyzickým násilím.

Pár řekl, že ačkoliv byl časopis vždy sekulární, na začátku roku byl donucen vybrat si stranu poté, co australská veřejnoprávní televize ABC zveřejnila reportáž složenou z bývalých přispěvatelů, kteří si stěžovali na nedostatek “LGBTQI diverzity”.

Fotografka Lara Hotz vypověděla, že byla “extrémně raněná” odmítnutím magazínu zobrazovat fotografie svateb párů stejného pohlaví poté, co toto bylo v Austrálii loni legalizováno.

Burellovi se v sobotu rozloučili příspěvkem, ve kterém vysvětlili, že nemají jinou agendu, než lásku, a že netouží po sociální, politické nebo právní válce, která lidi ještě více rozděluje, a nedělá nic dobrého. A připomněli, že hrozby přes internet dostávaly i páry, které v časopise ukázali.

“Doufáme, že jednoho dne se naše společnost naučí přijímat rozdíly mezi lidmi a rozdílné názory, a bude milovat jeden druhého bez ohledu na tyto rozdíly. Tam začíná skutečná pozitivní změna,” dodali v reakci na nenávistný levicový fanatismus části západní společnosti.

Komentáře

komentáře