Mexičané se střetli s policií. Protestovali proti migrantům z Hondurasu

0

K dalším protestům proti karavaně tisíců migrantů ze středoamerického Hondurasu došlo opět v mexické Tijuaně u hranic s USA. Stovky Mexičanů s vlajkami své země zde demonstrovali proti nechtěným migrantům, kteří se nyní v Tijuaně nacházejí, a chtějí do USA.

“Vraťte se do Hondurasu. Nechceme vás tady,” křičeli demonstranti, a pustili se do přetlačované s policií, která na místě migranty chránila.

Mnozí Mexičané také dávali za pravdu americkému prezidentu Trumpovi a říkali, že to, čemu čelí, je skutečně invaze. “Žádné karavany, žádnou invazi,” volali. Nelze se jim divit. Jelikož se tito migranti jednoduše přes hranici s USA nedostanou, zůstanou v Mexiku, a to může této zemi způsobit veliké problémy. Další migranti ze zemí, kde život nikdy nestál za nic, už jsou totiž na cestě.

Trump se zatím k situaci vyjádřil po svém. Na Twitteru.

“Chytit a pustit je zastaralý termín. Teď je to Chytit a zadržet. Ilegální migranti snažící se přijít do USA, často hrdě nesoucí vlajku svého národa, když žádají o americký azyl, budou zadrženi, nebo vráceni zpátky. Demokraté musí schválit ochranu hranic. Zeď TEĎ!”

Komentáře

komentáře