Protěžovaná fotbalová hvězda Zlatan Ibrahimovič tvrdí, že trpěl kvůli “švédskému rasismu”

0

Fotbalový útočník Zlatan Ibrahimovič vyvolal mediální bouři, když řekl, že byl v liberálním Švédsku, kde si nechá každý druhý Švéd raději naplivat do obličeje, než by projevil trochu národní hrdosti, údajně diskriminován pro svůj původ a cizí jméno.

Ibrahimovič, který se narodil v multikulturním Malmö bosenskému otci a chorvatské matce, říká, že jeho kariéra byla ve srovnání se švédskými fotbalisty omezovaná. Což je vzhledem k jeho kariéře zajímavé tvrzení.

“Možnosti Svenssona nebo Anderssona jsou takové, které Ibrahimovič, nebo kdokoliv s cizím původem nemá. Nikdy jsem tyto příležitosti neměl, a místo toho jsem si je musel vzít,” brečel Ibrahimovič při rozhovoru pro Viasat Sport.

“Takže v médiích je tichý rasismus. Nepřijmou, že jsem Ibrahimovič. Já si to užívám. Protože jsem Ibrahimovič a jsem Švéd. Jsem nový Švéd. Jsem nové Švédsko. A tak to je,” dodal.

Ibrahimovič hraje od svých 20 let v předních zahraničních klubech. Příležitostí měl tolik, o kterých se Svenssonům nebo Anderssonům ani nesnilo. Švédsko bude rádo, pokud se tohoto “nového Švéda” někdy zbaví.

Komentáře

komentáře