Dortmund: Pokuty pro bezdomovce, pro uprchlíky nové domy. Stejná situace ve Švédsku

0

Město Dortmund chce bezdomovce trestat pokutou 20 eur, pokud budou spát na ulici. Když nebudou mít na zaplacení, půjdou do vězení. Ve stejný čas je v Dortmundu a jeho okolí zdarma ubytováno stále větší množství takzvaných uprchlíků.

Podle médií již bylo 464 bezdomovců nějakou formou potrestáno a z toho bylo ve 265 případech uloženo zaplacení pokuty 20 eur. Ti, kdo na zaplacení neměli, musejí na příslušný čas do vězeňské cely.

Úřady tvrdí, že se nejedná o hon na bezdomovce, ale že je třeba jednat. V jiných městech situaci zatím řeší vykázáním z konkrétní oblasti.

Na druhou stranu město nabízí zdarma ubytování “uprchlíkům”. Ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, kam Dortmund patří, byly pro ně postaveny nové domy, nebo vyhrazeny celé obytné komplexy. Samozřejmě zdarma. Německému bezdomovci se takového privilegia nedostává.

Obdobná situace je ve Švédsku, kde má na ulici žít přes 10 tisíc Švédů starších 50 let. Stát pro ně nic nedělá, nicméně ten samý stát má dost peněz na to, aby ubytoval, živil a šatil velké množství migrantů, kteří na rozdíl od švédských bezdomovců s touto zemí nemají nic společného.

Komentáře

komentáře