Pes v Anglii byl obviněn z rasismu

0

Jak to vypadá, když za vším vidíš rasismus a takzvanou nenávist řešíš více, než je zdrávo, můžeme vidět v Británii. Britský Daily Mail prošel seznam policií evidovaných “nenávistných” incidentů, které zaznamenala v letech 2015 a 2016. Některé záznamy jsou opravdu bizarní.

Jako nenávistný incident byly zaznamenány například následující situace:

Otevřená a znovu zalepená obálka. Mrtvá krysa pohozená na zahradu. Auto s květinou vlčího máku na památku obětí válek. Muž, který zaměstnancům knihovny řekl, že vede kampaň za Brexit. A pes rasista.

Čeho se pes dopustil? Toho, co dělá každý pes několikrát za den. Vykonání potřeby. Jenže když si pes uleví před nesprávným domem, jeho obyvatelé chování psa mohou považovat za úmysl. V tomto případě rovnou za rasově motivovaný trestný čin.

Při jiném incidentu, kdy pes štěkal na člověka nebílé barvy pleti, i zde “oběť” došla k závěru, že šlo o rasismus.

A dál? Sousedovo silné kuřáctví jako projev rasové nenávisti vůči nebílému sousedovi. Rasismus za prohrou v tenise, kdy prý čárový rozhodčí rasově diskriminoval nebílou hráčku. Řidič, který prý na pasažéry udělal “rasistický pohled” a další nesmyslné případy, jejichž evidence a řešení mají v Británii tu nejvyšší prioritu.

Komentáře

komentáře