Video: Z policistů v Londýně si trojice mužů udělala fackovací panáky

0

Londýnská policie, respektive její odbory, mají obavu, že pokud při střetech s pachateli neozbrojené policii nepomůže veřejnost, policisté budou muset nechat pachatele běžet.

“Nechodíme do práce, abychom byli napadáni, a pokud nebudeme mít podporu, tak o co jde?” Řekl předseda policejní federace Marsh. Policisté, kteří jsou v Londýně tradičně neozbrojení, prý budou muset zvažovat, zda jim zásah proti pachatelům trestné činnosti za to stojí, a pokud ne, budou muset pachatele nechat jít.

Tato slova jsou v protikladu s výzvami policie směrem k veřejnosti, aby nezakládala občanské hlídky na ochranu svých ulic kvůli růstu zločinu.

Katalyzátorem slov policejní federace bylo nedávné video, na kterém jsou dva policisté, muž a žena, zbiti třemi muži v jihozápadním Londýně.

K útoku došlo po dopravní kontrole, během které z kontrolovaného auta vyběhli tři muži. Policistka utrpěla úraz hlavy, když ji jeden z mužů zasadil letící kop poté, co použila zcela neúčinný pepřový sprej, a jejího kolegu tahali po zemi. Ostuda.

Na místě bylo mnoho svědků, kteří si scénu natáčeli, a z policistů si dělali legraci. A právě postoj veřejnosti policii zarazil. Ale konečně, kde na světě mají lidé policajty rádi?

Komentáře

komentáře