Americká média kritizují náklady na nasazení vojáků na hranic s Mexikem. Raději by, aby migranti prošli

0

Americká média kritizují vysoké náklady na nasazení vojáků na americko-mexické hranici ve snaze útočit na Donalda Trumpa. Zcela tak ignorují nejen finanční náklady, které by Spojené státy s migranty měly, pokud by je pustily na své území, ale i další následky, které by vedly k hlubší hispanizaci USA.

Pentagon v úterý oznámil, že současné náklady na umístění armády dosáhnou částky 210 milionů dolarů. Částka zahrnuje 72 milionů pro 5900 vojáků asistujících pohraničníkům, a dalších 138 milionů pro 2100 příslušníků Národní gardy, kteří jsou v akci již od dubna.

Pokud by doba současné mise byla prodloužena, což závisí na tom, jak se v Mexiku podaří problém s početnou karavanou vyřešit, náklady by byly ještě vyšší. Spojené státy v současné době stále nemají dostatečně vysokou zeď na hranici, kterou by migranti nedokázali překonat.

Pentagon také pracuje na rozšíření mise, kdy by vojáci operující ve státech Texas, Arizona a Kalifornie dostali autoritu bránit pohraničníky, pokud by to bylo nutné. Vojáci mají v současné době jen autoritu bránit sebe.

Média a Demokraté zatím Trumpa kritizují, že vyvolává strach z migrantů a celá vojenská operace je prý předvolební šarádou. A chudáci vojáci že prý nemohou být na Díkuvzdání se svými rodinami.

Na to Trump zareagoval:

“Nemějte obavy o Díkuvzdání. Tohle jsou drsní lidé. Vědí, co dělají, a jsou skvělí a dělají skvělou práci. Vám tolik záleží na tom, kde tráví Díkuvzdání. Oni jsou ale tak hrdí, že reprezentují na hranici naší zemi, pokud se podíváte, co se děje, co říkají lidé v Mexiku, v Tijuaně. Tohle jsou drsní lidé. Bojují za nás.”

Média i Demokraté už tak přivykli obrazu, že americký voják slouží někde daleko v cizí zemi, místo toho, aby dělal to, co má voják každé země dělat především. A to chránit její hranice.

Komentáře

komentáře