Obyvatelé anglického města si sami střeží v noci ulice. Policie to vzdala

0

Situace v britském Hartlepoolu je prý podobná v mnoha dalších anglických městech. Policie má plné práce s vyšetřováním údajných zločinů z nenávisti, a školením diverzity, že nemá zdroje na své fungování, a zločinci si beztrestně řádí, protože policie zmizela z ulic. V Hartlepoolu kvůli tomu zřídili občanské hlídky.

Dobrovolníci ze skupiny Foggy Furze Community Watch, která je aktivní poslední tři měsíce, se stali oběti zločinu a rozhodli se s tím něco dělat.

“Cítíme, že nemáme jinou možnost, než se o sebe postarat,” říká Darren Price, který skupinu ve městě s 90 tisíc obyvateli založil.

V noci prý není bezpečno. Vykrádají se auta, domy, ulice nejsou klidné. Posláním hlídek je monitorovat situaci a v případě zjištění porušení zákona uvědomit policii. Tedy něco, co obvykle dělají policejní hlídky.

Skupina komunikuje přes Facebook a má členku, která do tabulky zaznamenává všechny zjištěné incidenty.

Jeden z členů, Paul Timlin, si musel spravedlnost zařídit sám, když si najal pár ostrých hochů, aby mu pomohli získat zpět jeho ukradené nářadí. Policie se prý jeho případem vůbec nezabývala.

“Pro ně to není priorita, ale pro mě je to nářadí za 1500 liber,” stěžuje si.

Další říká, jak kvůli nárůstu zločinu začali hlídat ulice a hlásit policii, když se něco stalo. Policie se prý nikdy neozvala a radnice to prý také neřeší. A tak si ulice hlídají sami.

Situace ve městě je prý kritická. V sobotu, kdy je policistů nejvíce třeba, jich slouží jen 10, a pokud jim budete volat na stanici, není nikdo, kdo by váš telefon zvedl.

Anglie bude do pár let klasickou zemí třetího světa a bude se tvářit, že je vše v pořádku. Užívejme si úroveň naší civilizace. Proč je u nás klid má své jasné důvody.

Komentáře

komentáře