Feministky zkritizovaly řetězec Marks and Spencer za údajný sexismus

0

Šílené feministky zaútočily na britský řetězec Marks and Spencer kvůli tomu, že prý posiluje genderové role.

Důvodem jejich zloby byla výloha jednoho obchodu, která oddělovala zboží pro mužské a ženské zákazníky. Na mužské straně bylo business oblečení a fotografie modela v obleku. Na dámské straně pak bylo vystavené spodní prádlo a modelka v něm.

Twitter společnosti se tak stal terčem feministek, které značku obvinily ze sexismu. Reklama prý dělá závěry o základním poslání každého pohlaví.

Jedním z argumentů bylo například to, že reklama je důkazem ochoty prodejců prosazovat sexistické genderové úlohy. “Je to tak, že Marks and Spencer myslí, že pěkné ženské kalhotky jsou oblečením, které má oslnit? Že muži oslňují v kanceláři a ženy oslňují muže doma?”

“Často cítím, že cestuji zpátky časem. Muži jsou povzbuzováni, aby byli silní, a ženy jsou povzbuzovány, aby byly sexy. Slyšeli jste někdy o #MeToo?” Píše jiná.

Role, které muži a ženy ve společnosti mají, nebyly určeny nějak uměle, ale přirozeně. Vidíme to i mezi zvířaty, které rozhodně nemůžeme obviňovat ze sexismu. Mezi samci a samicemi, a to jak mezi lidmi, tak i mezi zvířaty, jsou zásadní rozdíly, které je předurčují k určitým rolím. Pokud někteří zástupci mužského nebo ženského pohlaví vyhledávají roli obvyklou pro opačné pohlaví, jedná se o anomálii. Nikoliv něco, co by se mělo podporovat. Feminizace společnosti vede k tomu, že stále více mužů je zženštilých, a ženy muži stále více pohrdají, protože těch pravých je nedostatek.

Komentáře

komentáře