Farage protestuje proti jmenování Tommyho poradcem současného šéfa UKIP

0

Nigel Farage, bývalý předseda britské strany UKIP, který stál fakticky za úspěšným referendem za Brexit, má výhrady k tomu, že současný předseda UKIP, Gerard Batten, Tommyho jmenoval svým poradcem, a vyzval k Battenovu odvolání a soustředění se na Brexit.

Za Faragova vedení UKIP stanovila pravidlo, že se členem strany nesmí stát žádný bývalý člen úspěšného pouličního hnutí English Defence League (EDL), ani tradiční pro-bílé British National Party (BNP).

Tommy, který dal EDL sbohem a činnost této efektivní organizace tím ukončil, a který byl jako mladík také krátce členem BNP, se nyní často nechává vidět se svými nebílými nebo umírněně muslimskými přáteli, a dává tím najevo, že časy jeho divokého mládí jsou pryč. To mu přesto nepomohlo, a UKIP jej odmítla přijmout za řadového člena.

Předseda Batten tak Tommyho alespoň určil svým soukromým poradcem pro “otrokářské gangy a reformu vězeňství”, s čímž má Tommy zkušenosti. Proti tomu se ale z UKIP ozývají silné hlasy. Jedním z důvodem je to, že se podle nich strana musí soustředit jen na Brexit, protože Tommy prý členskou základnu rozděluje, a to straně nepomáhá.

Farage k tomu řekl: “Gerard Batten má tuto fixaci na Tommyho Robinsona a debatu o islámu a zatahování UKIP směrem stát se jakousi pouličně aktivistickou stranou ve chvíli, kdy nás jak Konzervativci tak Labouristi zradili ohledně Brexitu a UKIP má největší volební potenciál co kdy byl.

“Jde to proti všemu, co jsem jako vůdce dělal já, kdy jsem mluvil o migraci, mluvil o extrémních formách islámu a dělali jsme to jako nerasistická, nesektářská strana. Toto tomu zasazuje silný úder.”

Je to právě toto neustálé ustupování z pozic, které takzvaní konzervativci dělají na celém Západě, a i u nás, kdy v zájmu takzvané slušnosti, korektnosti a nekonečného boje proti rasismu se tyto strany kontinuálně posouvají zprava doleva, nebo se některá témata bojí otevírat úplně. A když se pak někde objeví autentická pravice, tak jako v Itálii nebo v Maďarsku, tak jí sice tyto strany navenek chválí, ale ve své zemi by se nikdy neodvážily přijít s tou samou politikou, jako Salvini nebo Orbán.

Komentáře

komentáře