Twitter smazal pravicovou aktivistku Lauru Loomer se čtvrt milionem sledujících

0

Americká pravicová židovská aktivistka Laura Loomer je další obětí čistky velkých technologických společností proti pravicovým účtům na sociálních sítích.

Loomer sdělila, že ji bylo od Twitteru řečeno, že její účet porušuje pravidla ohledně nenávistného chování. Důvodem měl být tweet, ve kterém kritizovala zvolenou zastupitelku za stát Minnesota Ilhan Omar a její muslimskou víru.

“Byla jsem umlčena,” řekla Loomer na videu, které sdílela ke svému vyhazovu z Twitteru, na kterém měla více než 260 tisíc sledujících.

V tweetu, který může za její vyhazov, Omar obvinila z toho, že je “protižidovská” a že je příslušnicí náboženství, ve kterém jsou “homosexuálové utlačováni” a “ženy šikanovány” a “nuceny nosit hidžáb”. Omar je první somálskou uprchlicí a jednou ze dvou prvních muslimek zvolených do Kongresu.

Loomer trvá na tom, že nic neporušila. “Vše, co jsem řekla, je na 100 procent pravda. Není to zlomyslné ani nenávistné.”

“Lidé, kteří mě nenávidí, dnes slaví, a říkají, že je to konec mé kariéry, ale chci, aby každý věděl, že jsem teprve začala. Každý, kdo mě zná, ví, že se nevzdávám,” napsala na sociální síť, která se ze strany technologických gigantů také stala obětí cenzury.

Komentáře

komentáře