Proud Boys končí

0

Bratrstvo samozvaných západní šovinistů, rasově rozmanitá směs pravičáků, co nešla pro ránu daleko, a říkali si Proud Boys, zřejmě končí. Skupina, která se v Americe během shromáždění dokázala postavit maskovaným levičákům a pokaždé jim dala na zadek, bude pravděpodobně zatlačena do ilegality. Ve středu svůj “odchod” oznámil její zakladatel Gavin McInnes, a po něm se distancoval i Milo Yiannopoulos.

V tomto týdnu FBI Proud Boys zařadila na seznam extremistických skupin s vazbami na bílé nacionalisty. A to v podstatě jen proto, že se tihle kluci a chlapi uměli postavit rudým, kteří napadají pro-trumpovská shromáždění. Bílé nacionalisty by člověk mezi nimi ovšem musel hledat s lupou. Proud Boys si zakládají na tom, že mezi sebou mají lidi všech ras, a vážně tam jsou, které spojuje láska k západní civilizaci, ať už si pod tím představují cokoliv, a antikomunismus.

Obvykle používané spojení “má vazby na bílé nacionalisty” pak jako obvykle znamená jen to, že se někdo s někým zná. I u nás v ČR se při popisu některých lidí a organizací vždy píše, že má napojení na to a tamto, což ale obvykle neznamená víc, než se se dotyční někde viděli a prohodili pár slov. Současná politická situace vytváří chvíle, kdy se na veřejných akcích setkají lidé, kteří si politicky rozumí tak v 1 procentu svých názorů, a o tom jednom procentu si někde mohli promluvit, a pro novináře se tím však už vytvořilo ono “napojení”. A stejně to je s Proud Boys a bílými nacionalisty.

Nicméně faktem nyní je, že Proud Boys jsou na seznamu, a skutečné napojení s nimi vám v USA může přinést problémy. V říjnu se na uzavřeném setkání Proud Boys v New Yorku ukázala Antifa. Jako obvykle tihle červi přišli maskovaní s cílem shromáždění a jeho účastníky napadnout. Jenže neútočili na nějaké studentíky, či naopak konzervativní tatíky, takže poté, co hodili pár projektilů a udělali pár siláckých gest, tak na ně vyběhl celý sál a řádně je dokopal a rozehnal. No a zbití svých úderek establishment neodpouští a hodně účastníků této bitky bylo zatčeno a média se do nich pustila a snažila se rudé popsat jako neškodné hippies s květinami, na které ze sálu vyběhli fašisti s obušky. Na základě toho, že Proud Boys stejně naložili i s útočícími rudými jinde, především v Portlandu, kde Proud Boy Ruffio jednoduše knockoutoval každého komouše, který na něj zaútočil, liberály prosáklá FBI přešla k činu.

Zakladatel Proud Boys, Gavin McInnes, zveřejnil video, ve kterém svůj odchod od Proud Boys vysvětluje. Zdůrazňuje, že Proud Boys nejsou rasisté. Že pár chlapů z New Yorku, které FBI viní z “napojení” na bílé nacionalisty, má rasově míšené děti se svými černými manželkami, a že je to všechno nesmysl. Nicméně situace je vážná a systém vytvořil situaci, kdy reálné napojení na Proud Boys může nyní přinést vyhazov z práce a další vážné problémy. A jak říká, svým odchodem chce pomoci devíti Proud Boys z New Yorku, aby ukázal, že nejsou žádný gang, a jak také říká, že “odmítáme všech formy alternativní pravice, bílé nadvlády, bílého nacionalismu atd. Jsme multikulturní klub s černými, Židy, homosexuály, Asiaty, atd.”

K tomu se přidal i Milo, který řekl, že na radu svých právníků se nyní od Proud Boys distancuje, ačkoliv je považuje za skvělý klub plný gayů a diverzity, který funguje jako bratrstvo pro muže, kteří v dnešním zfeminizovaném světě potřebují trávit čas v klubu podobně smýšlejících mužů.

Proud Boys tu zřejmě ještě nějaký čas budou, ale ne všichni se k nim budou hrdě hlásit. Liberální novináři nezapomenou upozornit, že Proud Boys jsou na seznamu extremistických skupin, což je takový zavírák všech aktivit. Kdo nyní na veřejnosti vystoupí jako Proud Boy, zadělává si na vyhazov z práce a další problémy. Odnese to pár dalších a ostatní se stáhnou.

Ač jsem multirasovou agendu Proud Boys nerespektoval a mám jiný názor na to, co je západní civilizace a kdo jediný ji může tvořit, respektoval jsem jejich ochotu na demonstracích čelit rudým komunistickým úderkám, demonstrace před nimi ubránit, a z miláčka establishmentu – maskovaných psychopatů z Antifa, udělat plačící utíkající děti. Které ač násilí k prosazení svých cílů používají dnes a denně, s vyhazovem z práce v ruce a předvoláním k soudu končí málokdy.

Svět je nespravedlivý. Smiřme se s tím.

Komentáře

komentáře