Afgánec získal ve Švédsku azyl, protože se doma bál znásilnění. Ve Švédsku pak znásilnil mladou dívku

0

Ruhollah Karimi (17) získal minulý rok ve Švédsku azyl na základě obav, že ve svém rodném Afghanistánu mu hrozí znásilnění kvůli tradici mladých tancujících chlapců, kteří jsou pak skupinově znásilněni staršími muži. Praktika se nazývá Bacha bazi a afgánské úřady ji nedokáží potlačit.

Nicméně tento Afgánec jen rok poté, co získal azyl, se podílel na skupinovém znásilnění patnáctileté švédské dívky. Soud ho odsoudil, ale paradoxně jej nevyhostil, protože v Afghanistánu mu prý stále hrozí to, co sám udělal.

Spolu s ním byl odsouzen i jeho další krajan. K útoku došlo na začátku září tohoto roku pod mostem vedoucím na hlavní vlakovou stanici ve Stockholmu.

Karimi byl odsouzen na deset měsíců do diagnostického ústavu. Obžaloba požadovala jeho deportaci, ale soud je přesvědčen, že v Afghanistánu mu stále hrozí nebezpečí, a proto ve Švédsku zůstane. Jeho starší kolega, který dostal 30 měsíců vězení, deportován bude, ale v roce 2028 se může vrátit.

Druhý odsouzený navíc lhal o svém věku a Švédsko měl opustit již před rokem. Pokud by se ho úřadům povedlo už tehdy deportovat, k žádnému znásilnění nemuselo dojít.

Oba výtečníci mají také dívce zaplatit odškodné ve výši 17 tisíc eur. Ptáte se z čeho? To nikdo neví.

Komentáře

komentáře