Britští poslanci chtějí definovat “islamofobii” jako rasismus

0

Potvrzuje se, že pokud se změní demografie nějaké země, menšina, která přestává být menšinou, si dokáže prosadit svoje pravidla na úkor pravidel původních. Svědčí o tom i požadavek skupiny britských poslanců, kteří požadují, aby tzv. “islamofobie” byla v Británii klasifikována jako forma rasismu. Tito poslanci také tvrdí, že Británie je vůči muslimům zaujatá a nefér.

Tato nová parlamentní skupina viní údajně převládající islamofobii z rozdělování společnosti, zločinů z nenávisti a dokonce teroristických útoků. Odmítá, že by kriminalizace komentářů o islámu omezila svobodu slova a vyzývá k oficiální definici islamofobie.

Příklady islamofobie jsou prý následující:

Tvrzení, že podpora Palestiny rovná se terorismus. Označování Mohameda za pedofila. Tvrzení, že “muslimové své náboženství šíří mečem”. A že si podrobují menšiny pod svou vládu.

Za návrhem stojí “konzervativní” “pravicová” poslankyně Anna Soubry. Pokladní skupiny a další poslankyně neanglického původu, baronka Warsi, říká:

“Islamofobie je formou rasismu, stejně jako antisemitismus. Je čas, aby měla svou vlastní definici.”

Výzvu podpořil také levicový poslanec Wes Streeting: “Islamofobie není jen formou nenávisti k muslimům. Je to o každodenní diskriminaci, která útočí na muslimství, nebo vnímané muslimství. Je zakořeněná v rasismu a jde o druh rasismu. Může jít o úmyslný nebo podvědomý předsudek.”

Tito poslanci se nyní pokusí “islamofobii” ještě lépe po svém definovat, a to by bylo, aby návrh britským parlamentem neprošel.

Komentáře

komentáře