Migrant si na virálním videu dělá legraci z Němců, kteří pracují

0

Je to vtip, který se v různých obměnách vypráví po celé Evropě vždy s ohledem na specifika té konkrétní země. I u nás ho známe, jen není řeč o “uprchlících”. Když jej ale začínají k dobrému přidávat samotní migranti, vtip přestává být vtipem a stává se smutným odrazem reality.

Na virálním videu, které obletělo internet, říká německy mluvící ale německy nevypadající osoba vtip o africkém žadateli o azyl, který chce na ulici v Německu poděkovat Němcům za to, že ho přijali, dali mu peníze a starají se o něj.

Potká prvního člověka a děkuje, ale ten mu odpoví, že není Němec, ale Albánec. Azylant se omluví a pokračuje dál. Potká dalšího člověka a děkuje, a ten zase odpoví, že není Němec, ale Turek. A nakonec narazí na Araba, který mu opět vysvětlí, že není Němec, ale Arab. A Afričan už tomu nerozumí, a ptá se, kde jsou všichni Němci. A Arab se podívá na hodinky a řekne, že teď jsou asi všichni v práci.

Vypravěč z toho má obrovskou legraci a jistě tím pobavil mnoho dalších lidí. Ale pro mnohé vtip vykreslil realitu v Německu, kdy za prvé na ulicích měst potkáváte stále víc lidí, kteří nejsou Němci, a za druhé, kdy stále víc těchto lidí je závislých na finanční podpoře německého státu, která k nim ovšem putuje skrz práci běžných Němců.

Komentáře

komentáře