Holandský kostel chrání migranty před deportací. Už měsíc vede nepřetržité kázání. Policie nesmí dovnitř

0

Už celý měsíc trvá bohoslužba v holandském kostele, což holandské policii brání ve vstupu, aby odsud deportovala imigrantskou rodinu, kterou zde kostel skrývá.

Arménská rodina Tamrazyanů už od 26.října dostala v kostele v Haagu více než 700 hodin kázání. Manželé Sasun a Anousche a jejich děti odešli z Arménie už před 9 lety, ale soud v Holandsku nařídil jejich deportaci, protože nemají v Holandsku co dělat.

Rodina se snaží v zemi získat azyl, ale jeho získání není pravděpodobné, protože v Arménii není nijak pronásledovaná. Proto se obrátila o pomoc na církev, protože v azylovém centru prý nejsou před úřady v bezpečí.

A tak v kostele probíhá nepřetržitá bohoslužba a pastorové se střídají jako na štafetě, kdy domluví jeden a předá kázání druhému. Podle zákona policie během kázání nesmí do kostela vstoupit.

Kampaň má vyvolat solidaritu veřejnosti a zřejmě poskytnutí nějaké výjimky této rodině ze zákona. Nicméně tímto způsobem by holandské kostely mohly dělat komedii s desítkami milionů křesťanů z Afriky, Asie nebo Jižní Ameriky, pokud by se rozhodly přijít. V tuto chvíli mají ale holandské úřady svázané ruce a nemohou s tím nic dělat.

Komentáře

komentáře