Domů Pevnost Evropa Marion Maréchal: “Násilnosti na demonstraci Žlutých vest vyvolali levicoví extremisté”

Marion Maréchal: “Násilnosti na demonstraci Žlutých vest vyvolali levicoví extremisté”

0

Marion Maréchal, neteř Marine Le Pen, se svěřila, že byla podpořit protesty Žlutých vest a tvrdí, že viděla násilnosti, které měli vyvolat levicové extremisté.

Ačkoliv se tato bývalá nejmladší poslankyně loni vzdala politické kariéry, aby se mohla věnovat vysokoškolskému studiu, a obyčejně se k politice již veřejně nevyjadřuje, řekla, že cítí, že se musí Žlutých vest zastat.

“Tváří tvář postojům těch u moci, jejich třídním pohrdáním Žlutých vest a jejich surrealistickou odpověďí na jejich požadavky, si nemohu pomoci,” řekla pro Le Figaro.

Maréchal, která si ze svého jména nechala dát pryč “Le Pen”, také řekla, že ve chvíli, kdy na Champs-Élysées vypuklo násilí, skuteční členi hnutí již prý odešli.

S tím, že přišla krátce po druhé hodině odpoledne, řekla: “Když jsem dorazila na Champs-Élysées, skutečné Žluté vesty už byly pryč. Hnutí bylo zcela ovládnuto levicovými aktivisty. Slyšela jsem ‘Smrt kapitalismu’. Pokud to měla být krajní pravice, tak se dost změnila.”

Žluté vesty podporuje i její teta Marine a hnutí bývá označováno za proti globalistické a tím i krajně pravicové. Mnoho hlasů ale vypovídá o tom, že bylo infiltrováno levičáky, kteří se pokoušejí jeho agendu zneužít.

Komentáře

komentáře