Domů Pevnost Evropa Britské univerzity nahrazují slovo “woman” slovem “womxn”, aby byly více inkluzivní

Britské univerzity nahrazují slovo “woman” slovem “womxn”, aby byly více inkluzivní

0

Dvě univerzity v Londýně přestaly používat slovo “woman” tedy “žena”, protože prý není dost inkluzivní. Místo toho přijaly výraz “womxn”, aby “propagovaly intersekcionalitu”, což je další komoušský novotvar v neomarxistické Británii.

V současnosti se jedná o studenty z University of London a King’s College.

“Otevíráme se ideji, že binární koncept pohlaví je zkostnatělý a nekoresponduje se sebevnímáním mnohých velkých lidí a tím, že lidské vnímání jejich vlastního pohlaví nemusí korespondovat s jejich biologickým pohlavím,” říká profesor John McWhorter z Columbia University při vysvětlování termínu “womnx”.

Zatímco část levice, hlavně ta mladá, progresivní, jazykové novotvary přijímá s nadšením, někteří konzervativní levičáci tím nadšení nejsou. Poslankyně za labouristy, Jess Phillips, napsala:

“Nikdy jsem nepotkala trans ženu, kterou by urazilo použití slova žena, a tak si nejsem jista, proč se toto děje. A proč se to samé neaplikuje u slova ‘man’?”¨

Mimochodem, už někdy aktivisté a LGBT lidé přemýšleli o tom, že písmeno “B” v LGBT, které označuje zaměření BI, vlastně říká, že jsou jenom dvě pohlaví?

Komentáře

komentáře