Domů Pevnost Evropa Německý vánoční trh ochrání betonové vánoční stromky

Německý vánoční trh ochrání betonové vánoční stromky

0

Parodií na Vánoce se stávají tyto svátky v západní Evropě. Stále víc a víc vánočních trhů se mění v nedobytné pevnosti kvůli možnému útoku Evropu nenávidějících islámských teroristů. Někde trh obeženou plotem a těžkými zátarasy, jinde si to udělají hezčí.

Ve městě Bautzen budou vánoční trh letos chránit tunu vážící betonové vánoční stromky.

“Bezpečnost našich návštěvníků je pro nás jako pro organizátory velmi důležitá a možné nebezpečí nemůžeme ignorovat,” říká starosta města Alexander Ahrens.

“A myslíme si, že řešení s ochrannými stromy je elegantnější, než obrovské betonové bloky,” dodal. Ale s tím nesouhlasí místní strana Zelených.

“Pro mě je to zcela nadbytečná akce. Je to vyvolávání strachu. Nic nám tu nehrozí a úřady to vědí,” říká radní za Zelené Gruhl. Otázka je, kde při počtu islamistů v zemi a jejich touze zaútočit během Vánoc, bere takovou jistotu.

Jedním z důvodů, proč radní za Zelené protestoval, byl ale také výrobce stromků – společnost Hentschke Bau. Její šéf Jörg Drews je podle Gruhla “známý odpůrce migrantů, systému, EU a prolhaného tisku”.

Starosta se Drewse ale zastal: “Drews není se svými prohlášeními bez kontroverze, ale myslím si, že je obecně špatné spojovat business a názory šéfa společnosti.”

Komentáře

komentáře