Pamatujete? Psychopat řádící v Londýně s velkým nožem si od soudu odnesl jen podmínku

0

Necháte před mešitou kus slaniny a jdete na rok do vězení. Běháte po Londýně s velkým nožem a ohrožujete lidi a od soudu si odnesete podmínku. V prvním případě šlo o bělocha, v tom druhém o černocha. Pokud jste levičák, a pořád ještě vás baví řeči o státním rasismu, běžte na limonádu.

Čtenáři Středoevropana pamatují. Záběry šílence s velkým nožem, který se snaží dostat na člověka v autě, vás zaujaly i vyděsily. Tehdy sedmnáctiletý Joshua Gardner s nožem velkým skoro jako meč řádil v jižním Londýně a záběry z videa obletěly svět.

Policie ho dostala díky vnímavému strážníkovi, který v něm poznal již dříve odsouzeného lupiče. A ačkoliv tenhle parchant nakonec před soudem stanul za celkem tři obvinění, londýnský soud ho poslal domů s podmínkou. Kdyby byl bílý, z vězení by vyšel o 5 let později.

Podmínku si vysloužil za to, že se nad ním soud slitoval kvůli jeho údajně těžkému dětství, včetně období, kdy byl jeden z jeho bratrů ve vězení, a konečně jeho nedávné zkušenosti, kdy byl na deset dní unesen kvůli dluhu za drogy. Obhajoba tvrdila, že u sebe nůž nosil, protože se bál.

Honit člověka s nožem už se ale nebál.

Londýnský soud tím vyslal jasný vzkaz. Pokud jste řádně vychovaný běloch, jehož sourozenci netráví čas ve vězení, a něco provedete, před trestem vás nic neuchrání. Pokud jste vyrostl v mizerné rodině a sám v tom, v čem jste vyrostl, pokračujete, a navíc jste černoch, soud k vám bude shovívavý.

Komentáře

komentáře