Report: Islamisté se pokoušejí infiltrovat švédskou politiku už od 80.let

0

Vědec z university Lund učinil ve svém výzkumu závěry, že islamisté, včetně těch z Muslimského bratrstva, se pokoušejí dostat do švédské politiky už od 80.let. O objevu informuje švédský deník Expressen.

Zpráva vědce jménem Sameh Egyptson, který je z mezináboženských studií na Lund University, mluví o kupčení s hlasy muslimských voličů pro velké politické strany.

Egyptson zmiňuje zprávu z roku 2001, kterou vydala Švédská muslimská rada (SMR), a která mluví o spolupráci této Rady a Švédské islámské federace (IFIS) ve snaze “spolupracovat se švédskými politickými stranami ve vzdělávání politických kádrů a boje za muslimská práva napříč těmito stranami”.

Původní zpráva přímo použila slovo “infiltrace” a pochází z úst tehdejšího předsedy IFIS a současného šéfa stockholmské mešity.

“Pro ty z nás, kdo pocházejí ze Středního východu, to není překvapení. V Egyptě se Muslimskému bratrstvu povedlo infiltrovat dvě ze tří stran a to jak liberály, tak sociální demokraty. Obě strany zmizely z politické mapy.

“Je důležité, aby švédské strany začaly vyšetřovat infiltraci islamisty a vrátily se ke svým ideovým základům,” píše Egyptson.

Komentáře

komentáře