Eurokomisař varuje před válkou v Evropě, pokud volby do Evropského parlamentu vyhrají nacionalisté

0

Evropský komisař pro Ekonomické a finanční záležitosti Pierre Moscovici použil silná slova, když prohlásil, že Evropu čeká válka, pokud v blížících se volbách do Evropského parlamentu zvítězí takzvané populistické strany.

Moscovici odmítl tyto strany jmenovat, ale zmínil “populisty” a “nacionalisty” s tím, že nacionalisté “upřednostňují národ”, což by vedlo ke zničení Evropské unie a potenciálně k válce.

“Pokud mezi nás vložíme rozdělení na Sever a Jih, Západ a Východ, a pokud se upřednostňování národa stane způsobem, jak Evropa přemýšlí, Evropa zahyne,” řekl.

“Bez Evropy, tím jsem si jistý, může znovu přijít válka,” dodal, a zminil slova bývalého francouzského prezidenta Mitteranda, který řekl, že “nacionalismus je válka”.

Moscovici již dříve řekl, že v Evropě je klima, které připomíná 30.léta, a že ačkoliv v Evropě není žádný Hitler, je tu malý Mussolini.

Rozdělení Evropy a zničení Evropské unie je nyní již ale téměř jistou věcí. Západ Evropy se rozhodl jít cestou výměny své populace a to střed a východ Evropy odmítá. V tom neexistuje kompromis. Pokud západ nebude na zbytek Evropy tlačit silou, vše se může obejít bez války. Pokud ale bude trvat na tom, aby osud Paříže, Bruselu nebo Londýna následovala i Praha, Varšava nebo Budapešť, a odmítne ustoupit, vyloučený není žádný scénář.

Komentáře

komentáře