Německo se nepoučilo a podepíše Globální migrační pakt OSN

0

I přes obrovské problémy s masovou migrací, která jistě Německo změní k nepoznání, se němečtí poslanci nepoučili, a většina z nich hlasovala pro to, aby jejich země podepsala Globální pakt OSN o migraci.

Celkem 372 poslanců hlasovalo pro, 153 proti a 141 se zdrželo. Současný ministr zahraničí Heiko Maas před hlasováním označil pakt za úspěch, který je podle něj v zájmu Německa.

Stephan Thomae z FDP tvrdil, že pakt není závazný a že sníží tlak migrace na Německo, protože na migraci uplatní mezinárodní standardy.

Zelení pakt hájili už dříve s tím, aby se stal součástí německých zákonů, čímž ještě více vyděsili kritiky, kteří tvrdí, že se pakt nakonec závazným stane.

Petra Pau z postkomunistické Levice řekla, že Berlín by bez migrace nemohl existovat, a že toto téma lze řešit jen globálně.

Proti paktu se otevřeně jako strana postavila jen Alternativa pro Německo, která parlamentu připomněla, kolik států už pakt odmítlo a položila otázku, kam potom asi migranti budou migrovat. Znovu do Německa. Protože pokud němečtí poslanci hlasující pro pakt doufali, že migranti místo do Německa budou směřovat do střední a východní Evropy, spletli se.

Tyto země, včetně nás, zatím shodně migrační pakt odmítají, a jeho závazky se nás tedy nebudou týkat.

Komentáře

komentáře