Dánsko chce kvůli problémům posílat zločince-migranty na neobydlený ostrov

0

Zločinci, kteří mají být deportováni z Dánska, mohou být v budoucnu umístěni na neobydlený ostrov jižně od Kodaně, kde budou přítomni i dozorci.

“Nebudou ve vězení. Na ostrov bude jezdit trajekt, ale nebude jezdit přes den, a migranti v noci budou muset být v deportačním centru,” řekl dánský ministr financí Kristian Jensen.

Důvodem je to, že migranti tam, kde jsou dnes, působí příliš mnoho problémů. Ostrov ale bude muset nejprve být zbaven nakažlivé prasečí chřipky, než tam migranti budou moci být posláni.

Dánská vláda navrhla několik řešení, jak počet migrantů a spojování rodin v Dánsku snížit. Jedním z nich je to, že migrant se musí vrátit do země původu ve chvíli, kdy je tato země prohlášena za bezpečnou.

Vedle toho se schvaluje vyšší rozpočet na pečlivější hraniční kontrolu. Ministr přiznává, že jde Dánsko na hranu úmluvy OSN o lidských právech, ale věří, že tuto hranu nepřekročí.

“Pokud chceme zachovat Dánsko takové, jaké známe, musíme zajistit, že uprchlíci, kteří sem přijdou dočasně, se vrátí do svých zemí. To je to, o čem uprchlík je. Jít domů, když potřeba ochrany skončí.”

Komentáře

komentáře