Soud v Berlíně řeší případ vraždy katolického kněze azylantem z Kamerunu

0

Věřím na duchy a čarodějnictví, prohlásil kamerunský žadatel o azyl, který ve své směsi víry má i křesťanství. Díky němu se dostal do kontaktu s knězem, od kterého žádal pomoc. Měl obavy z toho, že ho někdo pronásleduje.

Při společné modlitbě prý ale slyšel hlasy a na kněze zaútočil. Ten se nijak nebránil, jen prý volal o pomoc.

Kněz, který tak jako jeho zpovědník pocházel z Afriky, a v Berlíně se staral o francouzsky mluvící africkou komunitu, se ale pomoci nedočkal. Kamerunec jej nejprve umlátil železným křížem a poté, v bestiálním rozmaru, který je znám hlavně z případů vražd bílých jihoafrických farmářů, mu do úst zarazil deštník.

Kamerunec se od svého zatčení nachází na psychiatrii. Zřejmě nebude uznán příčetným. Jenže páni psychiatři neberou v potaz, že muž se možná vymyká našim standardům, ale ty na něj nelze aplikovat. Průměrné IQ v Kamerunu je 64 bodů. Podle tabulek Mensy se lidé s IQ do 70 bodů charakterizují jako “Debilita, slabomyslnost
Je-li dobře veden, zvládne zvláštní školu.” Pokud vezmeme v úvahu, že 64 bodů je průměr, a tento muž může mít IQ ještě nižší, je nutné na něj pohlížet jinak, než jako na průměrného Němce, který má IQ okolo 100 bodů. Nemusí to totiž vůbec být blázen podle našich měřítek, jen primitiv. Pro soud by tedy mohlo být důležité znát jeho IQ.

Komentáře

komentáře