Tommy Robinson válčí s Faragem

0

Lidový aktivista Tommy Robinson je ve stále ostřejším sporu s bývalým šéfem UKIP Nigelem Faragem. Oba jsou svým způsobem Británií milováni, ale každý je zástupcem jiné třídy. Zatímco Tommy je miláčkem hlavně britské dělnické třídy, Farage mluví za konzervativce a elitu. A v Británii, která byla na třídních rozdílech postavená, jde o zásadní rozdíl.

Farage, který už nedávno volal po odstavení současného šéfa UKIP Battena kvůli jeho spojenectví s Tommym, kdy tito dva chtějí vést kampaň za Brexit, a Farage se bojí, že se z UKIP stane strana pouličních aktivistů, jako byla dříve Britská národní strana (BNP), ve svém rádiovém vysílání na LBC svou obavu zopakoval. Vadí mu, že by se UKIP měla s Tommym spojit, protože to prý poškodí její jméno. Ale u koho vlastně? V Británii není milovanější osoba mezi bílými Brity, než právě Tommy.

“Nemůžete bojovat proti přehnané migraci, nelegální migraci, když máte ve straně lidi, kteří byli rasisty,” řekl Farage zřejmě s odkazem na Tommyho, ačkoliv Tommy vyrostl v multikulturním prostředí Lutonu a většina jeho současných i minulých přátel jsou nebílí lidé.

“Je to někdo, kdo přitahuje rváče,” řekl ještě o Tommym. “Kdykoliv je pochod, nebo shromáždění, kde se Tommy objeví, je mnoho zatčení, jsou napadány policejní koně, na zemi se válí lahve od piva. A bojím se, že toto ho provází.

“A také byl ve vězení. Můžete být s tímto pozadím online figura, ale nemyslím si, že to takto funguje se zvolenými politiky,” dodal Farage.

Farage zapomíná, nebo to dělá schválně, že pokud jsou během shromáždění, kde je Tommy, násilnosti, přicházejí ze strany militantní levice nebo islámských radikálů. A byla to dříve EDL, nebo nyní jakákoliv skupina, která za Tommym stojí, která se jim naučila čelit, a neutíkat před nimi. Protože v historii britské politiky bylo zvykem pořádat pochody a pouliční shromáždění, ale levicové násilí toto změnilo a v 90.letech efektivně dostalo z ulic pryč BNP, která nemohla riskovat, aby byli její aktivisté, často starší pánové či dámy, někde rozbiti davem komunistů. Kdyby se Farage pokusil vystoupit v Londýně, zcela jistě by i během jeho shromáždění došlo k násilnostem. Proto je Farage raději zalezlý.

Tommy se pokusil do rádia, kde Farage vysílal, dovolat, a konfrontovat ho, ale jakmile řekl své jméno, hovor mu zavěsili. Tommy Farage nazval zaprodancem a zbabělcem, který je nyní součástí establishmentu.

Komentáře

komentáře