Domů Pevnost Evropa Ve švédských nemocnicích pracují migranti bez vzdělání, ukázala TV reportáž

Ve švédských nemocnicích pracují migranti bez vzdělání, ukázala TV reportáž

0

Už v roce 2016 zaměstnanci nemocnice Sahlgrenska v Göteborgu upozornili své nadřízené na cizince, který měl předstírat, že je zdravotní bratr, ale nezvládal ani ty nejjednodušší úkoly. Nadřízení provedli rychlou kontrolu, a zjistili že jeho papíry jsou v pořádku a nechali ho pracovat.

Podle svých záznamů měl získat zdravotní vzdělání v Rumunsku. Později přiznal, že tomu tak nebylo a místo toho pracoval ve Švédsku jako řidič náklaďáku.

A i když si jeho kolegové dál stěžovali třeba i na to, že neumí vzít krev, ani nemocnice ani ministerstvo zdravotnictví věc neřešilo.

Teprve po dvou letech byl muž z práce odvolán a zahájeno vyšetřování. Nemocnice jej odmítla nahlásit policii a prý bude čekat, co vyšetřování přinese. Ministerstvo zdravotnictví věc nekomentovalo vůbec.

Televizní reportáž ukázala, jak migranti ve Švédsku pracují v nemocnicích bez vzdělání a s falešnými doklady. Švédi jsou tím šokováni, protože si dosud mysleli, že v nemocnicích pracuje jen kvalifikovaný personál. Jenže kombinace toho “být otevřený” a “nebýt rasista”, vytváří situaci, kdy si s tím nikdo netroufá nic dělat.

Komentáře

komentáře