Pracovníci sanitek v Paříži podpořili Žluté vesty

0

Francie upadá do chaosu, který způsobila kombinace socialismu, globalizace a masové migrace. Tyto tři vlivy umíchaly šílený koktejl, ze kterého už je většině Francouzů zle. Stát nefunguje, a jeho nefunkčnost jako tvrdá pěst dopadá na obyčejné lidi. Obyčejné Francouze. Ti tvoří většinu demonstrujících posledních dní a vzhledem k tomu, kolik dalších lidí se k nim přidává, můžeme mluvit o malé revoluci. Nejnověji demonstranty podpořili pracovníci pařížských ambulancí.

Ti jsou v přední linii. Často bývají obětí plánovaných i spontánních přepadů v no-go zónách. Jejich země se jim proměnila před očima a mohou buď na vše rezignovat a svou zemi opustit, nebo zas další den nastoupit do vozu a jet zachraňovat životy, ač jim může jít i o ten jejich. To, že se připojili k současným protestům je zcela pochopitelné.

Dnes ráno protestovalo více než 100 řidičů, kteří zablokovali Place de la Concorde blízko Národního shromáždění, a spustili sirény a drželi transparenty odsuzující vládní reformy.

Někteří zapálili pneumatiky, zatímco další skandovali, ať Macron odstoupí. Jeden člověk držel plakát s nápisem “Stát mě zabil”.

Řidiči ambulancí protestují proti chystané reformě, která má ovlivnit to, jak budou ambulance za své služby placené. Dnes platí, že si pacienti sami zvolí, jakou ambulanci chtějí použít. Nyní by to mělo být tak, že si budou vybírat samy nemocnice, což může vyšachovat menší zdravotní společnosti. Francouzské zdravotnictví je částečně privatizované.

Komentáře

komentáře