Šéf společnosti Apple vyzval k masivní cenzuře na internetu

0

Během summitu americko-židovské organizace Anti-Defamation League (ADL), která je už od roku 1913 mocnou lobby a usiluje primárně o prosazování zájmů Židů nejen v USA, ale po celém světě, vystoupil šéf společnosti Apple, Tim Cook, který vyzval k cenzuře “těch, kdo prosazují nenávist a rozdělení” na digitálních platformách společnosti.

Cook si za to od ADL vysloužil cenu “Odvahy proti nenávisti”. Židovští aktivisté jej označili za “odvážného a vizionářského vůdce”, který je “odhodlán bojovat s nenávistí a rasistickým jedem”.

Pod pláštíkem boje proti tzv. nenávisti se ovšem skrývá boj proti svobodě slova, což Cook při svém projevu také odhalil. Holocaust byl podle něj totiž důsledek příliš velké svobody slova a projevu.

Nejprve mluvil o podpoře masové migrace do USA.

“Tento mandát nás opravňuje mluvit za migranty a za ty, kdo hledají v USA příležitost. Neděláme to jen proto, že jejich důstojnost, kreativita a vynalézavost má moc udělat tuto zemi ještě lepším místem, ale protože naše vlastní humanita nám káže přivítat ty, kdo přivítat potřebují.”

Pak o podpoře lidí s poruchou vnímání vlastního pohlaví.

“Opravňuje nás mluvit za LGBTQ komunitu, za ty, jejichž odlišnost z nich dělá terč násilí a odsouzení. Neděláme to jen proto, že tyto unikátní a neobvyklé perspektivy mohou otevřít naše oči novým způsobům myšlení, ale protože naše vlastní důstojnost nás nutí vidět důstojnost i v druhých.”

A po tomto “morálním” zdůvodnění už naplno řekl, že Apple bude zakazovat vše, co shledá “nenávistným” a “rozdělujícím”. A jak víme z praxe, nemusí to být jen výzvy po novém Holocaustu, ale i například výzvy o tom, že Evropa by měla patřit Evropanům. Protože podle logických kotrmelců těchto lidí výzvy k národní suverenitě vedou k Holocaustu. Ale pozor! Jen mezi bílými.

“A možná, co je nejdůležitější, nás to nutí nebýt přihlížejícími, když se nenávist snaží usadit v digitálním světě. V Apple věříme, že technologie musí mít na tuto výzvu jasný názor. Proto máme jen jeden vzkaz pro ty, kdo šíří nenávist, rozdělení a násilí. Na našich platformách nemáte místo. Nemáte zde domov.

“Už od prvních dní iTunes po dnešní Apple Music, jsme vždy zakazovali muziku bílého rasismu (ano, jen bílého, černé rasistické projekty jsou ignorovány). Proč? Protože je to správná věc.”

Apple byla první společnost, která ze svých platforem odstranila Alexe Jonese a Infowars. Proč? Protože je to správná věc a svoboda slova vede k Holocaustu, přeci. A tím si digitální společnosti omluví jakoukoliv cenzuru, ze které se navíc, zatím, ani nemusí nikomu zpovídat, protože jsou to přeci soukromé společnosti, co si mohou dělat co chtějí. Jenže ve chvíli, kdy tyto technologické společnosti získají určitý monopol nad našimi životy, kdy bez jejich “platforem” sice můžeme žít, ale ocitneme se v sociální izolaci, přestávají být tyto soukromé společnosti soukromými a je nutná jejich regulace. Kým? Jejich uživateli. Námi všemi. Protože my tvoříme stát. Chceš působit na českém trhu? Odstraň filtry a cenzuru. Jednoduché.

Komentáře

komentáře