Farage neuspěl ve svých intrikách a opouští UKIP

0

V době, kdy evropské státy potřebují revoluční činy, se Nigel Farage ukázal jako kontrarevolucionář. V Británii, kterou mohou zachránit jen rázné kroky a nekompromisní politika, se postavil za jakýsi nemastný neslaný přístup k řešení problémů s migrací a islamizací a vyvolal vnitrostranický konflikt v UKIP kvůli spojení s Tommy Robinsonem, kterého nemá rád. Jeho přístup “konzervativce” se ukázal jako nechtěný, ve svém tažení neuspěl, a ohlásil, že z UKIP, kterou 10 let vedl, odchází. A pro UKIP i Británii je to dobře. Politiků neochotných jít do Boje o Británii už ostrovy zažily dost a potřebují skutečné bojovníky.

Farage svůj odchod z UKIP oznámil v úterý večer během vysílání rádia LBC, kde má svůj pořad. Vzpomínal na dobu, kdy do strany vstoupil, a kdy se UKIP jmenovala Anti Federalistická Liga. A připomněl, že se v UKIP vždy snažil mluvit o obtížných tématech tak, aby nesklouzl k extremismu. A v té souvislosti znovu kritizoval rozhodnutí současného předsedy UKIP Gerrarda Battena spojit se s aktivistou Tommy Robinsonem. Mimochodem – od chvíle, kdy toto spojenectví existuje straně UKIP výrazně přibyly členové.

Farage řekl:

“Jedním z klíčů úspěchu UKIP bylo mluvit o věcech, které chtěl každý zamést pod koberec. Témata jako migrace, o kterých nám říkali, že když o nich budeme mluvit, ztratíme reputaci. Zajistil jsem, že UKIP mluvila o obtížných tématech, ale zcela jsme vyloučili každého, kdo byl kdy členem BNP nebo EDL. Chtěli jsme zajistit, že když nás budou napadat, nebudou se mít o co opřít.

“Bojím se, že za posledních pár měsíců pod tímto vůdcem, Gerrardem Battenem, se mnoho změnilo. Zdá se být posedlý islámem, ne jen islámským extremismem, ale islámem. UKIP nebyla založena jako strana vedoucí náboženskou křížovou výpravu. Robinson sebou přivádí skupinu lidí, u kterých vidíme potyčky, násilí, mnozí mají záznam v rejstříku – někteří dost vážný. To odklání UKIP od toho, aby byla volitelnou stranou, k tomu, aby byla stranou pouličního aktivismu.”

V době, kdy v Londýně jen čtvrtinu jeho obyvatel tvoří Angličané, není na nějakou opatrnou politiku místo. Farage odchází v pravý čas.

Komentáře

komentáře